07 ژوئن 2020
ژوئن 7, 2020

ویواسه

ژوئن 7, 2020 ۰ Comment

لیزر ویواسه

ویواسه از جمله تکنیک های موثر در جوانسازی پوست است که تاثیر بسزایی در رفع چین و چروک های موجود در صورت و سفت کردن پوست دارد. ویواسه ترکیب دو روش میکرونیدلینگ و فرکانس رادیویی چندسطحی بوده و در واقع یکی از قوی ترین لیزرهای آر اف فرکشنال می باشد.

در حال حاضر می توان ویواسه را به عنوان موثرترین و بهترین تکنیک غیر جراحی برای لیفت صورت معرفی کرد. این تکنیک نتایج به مراتب بهتری در مقایسه با دیگر دستگاه های لیفت همچون هایفوتراپی ، لیفت با نخ ، کربوکسی تراپی و غیره دارد.

نحوه انجام ویواسه
دکتر طاهره مولازاده برای انجام این روش ابتدا اقدام به بی حس کردن پوست با مواد مخصوص نموده و سپس دسته لیزر که دارای سوزن های بسیار ریز است را بعد از تنظیم انرژی، عمق نفوذ و زمان به شکل عمودی بر روی پوست قرار می دهد و به این ترتیب دستگاه به اصطلاح شات زده و در پوست منافذ کوچکی ایجاد می نماید.

منافذ ایجاد شده به مدت ۴ تا ۶ ساعت باز می مانند که این امر منجر به افزایش سطح تولید الاستین و کلاژن خواهد شد. ترشح الاستین و کلاژن در از بین رفتن چین و چروک های پوست موثر بوده و باعث بهبود هرچه سریع تر آن ها می شود.

مدت زمان لازم برای انجام این روش حدود ۲۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و افرادی که برای انجام آن اقدام کرده اند اغلب این روش جوانسازی را بدون درد گزارش کرده اند.

اهداف مورد نظر از انجام ویواسه ، شدت مشکلات موجود و وسعت ناحیه مورد نظر در تعیین جلسات مورد نیاز برای این روش موثر می باشد؛ در بیشتر موارد لازم است تا فرد ۳ تا ۶ جلسه درمانی را و با فاصله زمانی ۳۰ الی ۴۰ روزه انجام دهد.

کاربردهای ویواستراپی
این روش کاربردهای بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

رفع چین و چروک های موجود در صورت و بدن
از بین بردن ترک های پوست
برطرف کردن لک های پوستی
جوانسازی پوست
رفع جای لک، زخم و جوش
موارد منع انجام ویواستراپی
توصیه دکتر طاهره مولازاده به افراد ذیل این است که از انجام روش ویواسه خودداری نمایند:

اشخاصی که سابقه انجام لیزر در یک سال گذشته را داشته اند.
افرادی که داروهای رقیق کننده خون یا راکوتان مصرف می کنند.
خانم هایی که در دوران بارداری قرار دارند.
اشخاصی که روند بهبود زخم های شان بسیار کند صورت می پذیرد.
اشخاصی که به هرپس سیمپلکس و بیماری های پوستی ابتلا دارند.