04 آوریل 2020
آوریل 4, 2020

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آوریل 4, 2020 ۰ Comment

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت کردن مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است و برای تسریع در روند بهبودی و ایجاد نتایج مطلوب و مورد رضایت باید به آن ها توجه نمود.

یک سری مراقبت های قبل از عمل بینی وجود دارد که برای داشتن جراحی بینی ایمن باید آن ها را انجام داد و یک سری مراقبت ها بعد از جراحی بینی است که ما در این مقاله در مورد اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. ( جراح بینی اصفهان )

به افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند پیشنهاد می شود نمونه کارهای دکتر مهشید خورده چی جراح بینی اصفهان را در آرشیو گالری تصاویر سایت ایشان و اینستاگرام مشاهده نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی
بلافاصله داشتن ورم بعد از عمل بینی طبیعی می باشد که در سه روز اول به اوج خود خواهد رسید برای کاهش تورم باید از کمپرس سرد به مدت ۴۸ ساعت در فواصل زمانی مرتب استفاده نمایید.
تغذیه بعد از عمل بینی باید با نوشیدن مایعات آغاز شود و در هفته اول باید از خوردن غذاهایی که احتیاج به جویدن دارند و سفت هستند خودداری شود.
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی برای کاهش تورم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد فرد با دو بالش سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهد و به صورت طاقباز استراحت نماید و از خوابیدن به پهلو در دوران نقاهت خودداری نماید.
داروهایی که بعد از جراحی بینی برای فرد تجویز می گردد باید به طور مرتب مصرف شود.
در چند روز اول از خم کردن سر به سمت پایین خودداری نمایید.
تا دو هفته بعد از عمل بینی عطسه کردن را با دهان باز انجام دهد.
از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به مدت ۲ هفته خودداری نمایید.
به مدت سه هفته از فین کردن خودداری نمایید.
بعد از ۴۸ ساعت با کمک یک همراه می توانید با رعایت کردن اصولی که اسپلینت بینی خیس نشود استحمام نمایید.
از انجام فعالیت های سنگین و حمل اجسام سنگین به مدت چندین ماه خودداری نمایید.
از رفتن به محیط های شلوغ که خطر ضربه خوردن به بینی وجود دارد، خودداری نمایید.
مراقبت های بعد از جراحی بینی ۲

عوامل تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی
یک از موضوعاتی مهمی که ذهن بیشتر افراد را مشغول می کند موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی است.

نتیجه جراحی بینی در افراد مختلف با توجه به نوع بینی متفاوت خواهد بود.

نوع پوست و ساختمان بینی
ضخامت پوست یک عامل محدود کننده در جراحی بینی می باشد.

نوع پوست و استحکام غضروف بینی در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است.

یکی از ایده آل ترین بینی ها برای انجام جراحی بینی، بینی استخوانی می باشد به دلیل اینکه بینی استخوانی دارای غضروف مقاوم و پوست ظریفی می باشد و در اکثر موارد دارای نتایج مطلوبی، مطابق با خواسته و نظر فرد خواهد بود.

افرادی که بینی های گوشتی دارند قبل از اقدام به جراحی بینی نگران این موضوع هستند که نتیجه جراحی بینی مطلوب خواهد بود و بعد از مدتی بینی به حالت اولیه خود بر نگردد.

باید گفت که جراحان بینی در گذشته برای رفع نواقص بینی و کوچک نمودن بینی های گوشتی غضروف و بافت بینی را تراش می دادند، در نتیجه بینی برای مدتی کوتاه زیبا به نظر می رسید و بعد از مدتی سر بینی حالت افتاده به خود می گرفت.

اما امروزه جراحی بینی گوشتی با تقویت و جابه جایی بافت و غضروف ضعیف بینی انجام می گیرد که در نتیجه دارای نتایج مطلوب و رضایتمندانه ای برای فرد خواهد بود.
جراح بینی
دومین عامل انتخاب جراح بینی باتجربه است که تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت.

جراح بینی با توجه به نوع پوست و ساختار بینی و نظر فرد تغییرات را به نحوی اعمال می کند که بینی با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته باشد و سلامت فرد را نیز اولویت کار خود قرار خواهد داد.