11 مارس 2020
مارس 11, 2020

عمل تامی تاک

مارس 11, 2020 ۰ Comment

عمل تامی تاک

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی ، نوعی جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر شکم است که به کمک آن می توان پوست و چربی اضافی شکم ، شُلی جداره شکم و همچنین پوست اضافی موجود در قسمت تحتانی شکم ( زیر شکم ) را از بین برده و در نهایت به شکمی تخت دست یافت. ( جراح پلاستیک در تهران )


دلایل پیدایش پوست و چربی اضافی در شکم :

به وجود آمدن پوست اضافی و نیز چربی موضعی در ناحیه شکم می تواند به علل مختلفی رخ دهد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

افزایش وزن قابل توجه
بارداری
افزایش سن
وراثت

حال آن که افرادی که بنا به هر یک از دلائل فوق با چربی و پوست اضافی در شکم خود مواجه هستند ، می توانند از طریق جراحی تامی تاک از شر آن رها شده و همچنین فاشیای شکم خود را مجددا قوام بخشیده و به شکمی صاف و ایده آل دست یابند.

تامی تاک
چه افرادی نباید عمل جراحی تامی تاک را انجام دهند ؟

اشخاصی که به ثبات وزن نرسیده اند و وزن آن ها دارای نوسان است و ممکن است در آینده دوباره افزایش وزن داشته باشند.
خانم هایی که پس از عمل تامی تاک ، تصمیم به بارداری دارند.
افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند.
اشخاصی که مبتلا به دیابت می باشند.
افرادی که شاخص توده بدنی ( BMI ) آن ها از ۳۰ بیشتر است.
اشخاصی که سیگاری هستند.
افرادی که قبلا تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته اند.

محل برش عمل تامی تاک :

در ارتباط با محل جراحی نگران نباشید ، چرا که برش این جراحی در امتداد خط بیکینی ( بخش فوقانی ناحیه شرمگاهی ) ایجاد می گردد و از این رو به راحتی می توان آن را مخفی نمود.
تجمع مایع بعد از عمل تامی تاک :

پس از عمل تامی تاک ، ممکن است که در زیر پوست شما ، مایعاتی تجمع پیدا کنند که بدین منظور پزشک متخصص اقدام به قرار دادن لوله هایی در زیر پوست می نماید تا به این وسیله و با تخلیه مایعات تجمع یافته در زیر پوست از خطر ناشی از تجمع مایعات اضافی در زیر پوست بکاهد.

لازم به ذکر است که در کیس های خاص ، ممکن است نیازی به تعبیه درن یا لوله برای تخلیه این مایعات نباشد.
ترمیم زخم بعد از عمل تامی تاک :

گاهی اوقات ممکن است روند ترمیم موضع عمل ، به کندی صورت پذیرد یا در برخی موارد با عفونت روبرو شود ؛ پزشک متخصص به منظور پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می نماید.
مصرف سیگار بعد از عمل تامی تاک :

مصرف سیگار می بایست حداقل از ۲ ماه قبل تا ۲ ماه بعد از عمل ، قطع شود ؛ چرا که با مصرف سیگار فرآیند خونرسانی به اندازه کافی انجام نشده و این اتفاق ، منجر به افزایش خطر آسیب بافت شکم و اختلال در روند ترمیم زخم می گردد.
تغییر حس پوست شکم بعد از عمل تامی تاک :

افراد پس از عمل تامی تاک ، ممکن است با تغییراتی در حس پوست ناحیه شکم مواجه شده و کمی احساس بی حسی در این ناحیه کنند ، جای نگرانی نیست و این حالت در ماه های پس از عمل به تدریج برطرف می گردد.