28 مه 2019
می 28, 2019

ریزش مو و کاشت مو در زنان

می 28, 2019 ۰ Comment

ریزش مو و کاشت مو در زنان

زنان بخشی از جمعیت کم مو یا طاس جامعه را تشکیل می‌دهند، اما به مراتب کمتر از مردان به جراحان کاشت مو مراجعه می‌کنند. گرچه در برخی موارد زنان کمتر از مردان از کاشت مو نتیجه می‌گیرند اما در حقیقت بسیاری از خانم‌های کم مو کاندیدای عالی برای کاشت مو محسوب می‌شوند. متاسفانه اغلب خانم‌های طاس از این موضوع مطلع نیستند.
نکته مهم آن است که الگوی ریزش موی زن و مرد و شیوه درمان هر یک متفاوت است. در خانم‌ها این احتمال قوی وجود دارد که ریزش مو ناشی از بیماران زمینه‌ای باشد، بنابراین لازم است پیش از هرگونه درمان دارویی و یا جراحی بررسی کامل پزشکی انجام شود.

مسائل عاطفی، روانی و اجتماعی
ریزش مو برای مردان ناگوار و برای زنان ویران‌کننده است. گرچه طاسی سر در مردان وضعیت نامطلوبی به شما می‌رود اما حداقل پدیده قابل انتظاری است و بخشی از زندگی مردانه محسوب می‌شود. البته از نظر مردی که دچار ریزش مو شده دنیا به آخر رسیده است. همیشه طاسی بیماری مردانه محسوب می‌شود و در خانم‌ها پذیرفتنی نیست. ریزش مو حتی در کهولت می‌تواند زنانگی، اعتمادبه‌نفس و جایگاه زن در خانواده و جامعه را تهدید کند. در فرهنگ ما زنانگی با موهای پرپشت شناخته می‌شود. موهای پرپشت و خوش رنگ از خصوصیات بارز خانم‌هاست و موهای کم پشت، خشک و رنگ‌پریده نشانه فقر، بیماری و پیری است.
برخی از بیماری‌های عمومی می‌تواند موجب ریزش موی سر خانم‌ها شود. به نظر می‌رسد که فولیکول‌های موی زنانه در برابر فشارهای روحی آسیب‌پذیرتر از مردان باشد. بهمین علت ریزش موی پراکنده و منتشر نسبت به الگوهای طاسی منطقه‌ای که در مردان می‌بینیم شایع‌تر است. اجازه دهید نگاهی به علل و انواع ریزش مو در زنان بیندازیم.