17 مه 2020
می 17, 2020

درمان جای جوش

می 17, 2020 ۰ Comment

درمان جای جوش

درمان جای جوش : با ورود به سن بلوغ ، تغییرات هورمونی وسیعی در افراد رخ می دهد ، که از شایع ترین عوراض ناشی از آن باید به حضور جوش و آکنه اشاره کنیم ؛ از معضلات جوش صورت ، باقی ماندن اسکار ناشی از آن بر روی پوست می باشد. ( جوانسازی پوست در اهواز   )

به منظور رفع جای اسکار ناشی از جوش همانند رفع سایر مشکلات ، در ابتدا نیاز به شناخت می باشد ، شناخت به این که جای جوش چگونه به وجود می آید ؛ برای نمونه در بسیاری از افراد ، جوش های چرکی بدون باقی گذاشتن ردی از بین می روند ؛ در حالی که در بعضی دیگر ، جای اسکار ناشی از آکنه های خفیف به صورت لک قرمز یا قهوه ای و فرورفتگی باقی می مانند.

طبق تحقیقات صورت گرفته ، باقی ماندن جای اسکار جوش بر روی پوست ، ناشی از وراثت می باشد و این افراد واکنش های بافتی شدیدتری نسبت به التهاب نشان می دهند.

از بهترین اقدامات به منظور پیشگیری و کاهش اسکار و هم چنین درمان سریع آکنه و جوش های صورت ، باید به کاهش التهاب پوست اشاره کنیم.

انواع جای جوش

جای اسکار ناشی از جوش را می توان به چند نوع تقسیم کرد ، که آن ها عبارت اند از :

پاپیولار ( جای جوش برجسته و برآمده )
باکس کار ( جای جوش به صورت مکعبی شکل )
رولینگ ( جای جوش به صورت کروی )
آیس پیک ( جای جوش شبیه به فرورفتگی )
جای جوش شبیه به لک های قهوه ای و قرمز رنگ
روش های رفع جای جوش

به منظور رفع اسکار ناشی از جای جوش ، روش های متفاوتی وجود داره که متخصص پوست ، با توجه به نوع آکنه ، یکی از این روش ها را انتخاب می کند ؛ در ذیل به روش های متفاوت رفع جای جوش ، اشاره شده است :

کرم و محصولات بهداشتی ، درمانی
لیزر
میکرونیدلینگ

پانچ
درمان جای جوش با لیزر

لیزر ، یک روش غیر تهاجمی به منظور درمان فرورفتگی جای جوش می باشد ؛ عملکرد آن به این صورت است که نور و اشعه را بسته به میزان مشکل فرد تا عمق مشخصی از پوست می فرستد.

بدین ترتیب پوست تحریک به کلاژن سازی شده و بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف با ایجاد سلول های جدید ، فرورفتگی ها را از بین می برد.

یکی از نکات لازم به ذکر در این باره می باشد که دریافت نتایج مطلوب از این روش ، نیازمند تکرار دفعات انجام و گذر زمان است.