28 مه 2019
می 28, 2019

جراح و متخصص چشم

می 28, 2019 ۰ Comment

جراح و متخصص چشم

جراح و متخصص چشم : چشم ها یکی از اجزای بسیار مهم برای افراد هستند زیرا علاوه بر تاثیری که در زیبایی چهره می گذارند از نظر عملکردی نیز اهمیت ویژه ای دارند. بینایی یکی از ویژگی های بسیار مهم است و عوامل بسیاری می توانند بینایی را تحت تاثیر قرار دهند. ( عمل لیزیک )

چشم ها اجزای حساسی هستند و با کوچک ترین آسیب دچار تاری دید یا اختلالات دیگر بینایی می شوند به همین دلیل است که جراح چشم همواره توصیه می کند که به خوبی از چشم ها مراقبت شود.

درمان بیماری های چشم

چشم ها یکی از اجزای تقریباً کوچک به حساب می آیند اما بافت های بسیاری در چشم نهفته است که آسیب هر یک از آن ها می تواند اختلالات بسیاری را به همراه داشته باشد.

اختلالات مرتبط با چشم از میزان کیفیت بینایی می کاهند و همین امر باعث می شود تا افراد به دنبال کسب اطلاعات در مورد چشم و پزشک مرتبط با آن باشند.

قرمزی چشم ، عفونت چشم ، ضعیف شدن چشم ، تاری دید و درمان بسیاری از اختلالات دیگر چشم تنها در تخصص جراح چشم می باشد.

به دلیل اهمیت سلامت چشم و حفظ بینایی ، توصیه می شود که بیماران از انجام هر گونه اقدام خودسرانه ای پرهیز کنند و برای درمان بیماری های مرتبط با چشم تنها به جراح و متخصص چشم مراجعه نمایند.

گاهی اوقات بیماری های مرتبط با چشم ، عارضه جدی را به همراه ندارند و تنها با مصرف قطره یا دارو درمان می شوند اما برخی اوقات ، درمان بیماری های چشم نیاز به روش هایی چون : عمل لازک ، عمل لیزیک ، پیوند قرنیه ، جراحی کاتاراکت ، تزریق آواستین و غیره دارند.

در نتیجه تشخیص روش درمان مناسب به عهده جراح و متخصص چشم می باشد زیرا نوع بیماری و میزان پیشرفت آن در تعیین روش درمان تاثیرگذار است.