06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی بینی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی

در حال حاضر جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی آن را راینوپلاستی می نامند ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت در میان مردم اعم از زن و مرد می باشد و هر روزه به تعداد افرادی که خواستار انجام جراحی زیبایی بینی هستند ، افزوده می شود ؛ چرا که بینی مرکزی ترین عضو صورت بوده و به همین علت در مرکز توجه می باشد ، از این رو کوچکترین ایراد در آن می تواند زیبایی و جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار دهد. ( جراحی زیبایی بینی در شیراز )

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود ؟

برای انجام عمل زیبایی بینی نیاز به ایجاد برش می باشد ، برش های مورد نیاز با توجه به روش مورد استفاده در حین انجام عمل بینی ( جراحی بینی باز یا بسته ) در ناحیه کلوملا ( پوست میانی حفره های بینی ) یا در نواحی درونی حفره های بینی ایجاد می شود ؛ پس از ایجاد برش ، جراح بینی به اعمال اصلاحات مورد نیاز پرداخته و پس از اتمام آن ها برش ها را بخیه می زند.

جراحی زیبایی بینی ، تنها تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

همانطور که در فوق ذکر شد بارزترین تفاوت میان جراحی بینی باز و بسته ، در ناحیه ایجاد برش می باشد ؛ برش های مورد نیاز در جراحی بینی باز ، در ناحیه کلوکلا و در جراحی بینی بسته ، در ناحیه درونی سوراخ های بینی ایجاد می شوند ؛ انتخاب کدام یک از روش ها جهت انجام عمل بینی ، بسته به شرایط بیماران توسط جراح بینی انجام می شود.

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی ، تنها به کبودی و تورم پس از آن خلاصه می شود که آن نیز مسئله ای طبیعی بوده و در تمامی بیماران بروز می یابد ؛ کبودی و تورم ناشی از عمل بینی با گذشت زمان و به تدریج برطرف می شود.

مطالب فوق در صورتی صحت می یابد که عمل زیبایی بینی به دست جراح با تجربه و چیره دست انجام گیرد ، در غیر این صورت احتمال بروز عوارضی هم چون نامتقارنی حفره های بینی ، عفونت ، بی حسی ، درد شدید ، سوراخ شدن تیغه میانی بینی و غیره در کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، وجود دارد ؛ حتی در بسیاری از مواقع نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی نیز می باشد.

قیمت جراحی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی ، با توجه به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد از این رو افرادی که خواستار اطلاع از قیمت جراحی زیبایی بینی هستند ، باید به جراح بینی مراجعه کنند ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی زیبایی بینی در آنان مشخص می گردد.