06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی بینی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی

جراحی بینی : انسان ها ذاتا به دنبال افزایش زیبایی چهره خود بوده اند و از این رو با پیشرفت علم پزشکی ، جراحی های زیبایی صورت طرفداران بیشتری پیدا کرده و سالانه به تعداد افراد خواستار انجام انواع جراحی های زیبایی صورت افزوده می شود. ( جراحی بینی در تبریز )

جراحی بینی ، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت بوده که به منظور بهبود فرم ظاهری بینی انجام شده و در سراسر جهان بسیار محبوبیت داشته و طرفداران بسیاری دارد.

جراحی بینی

جراحی بینی ، یک روش ایمن و مطمئن جهت تغییر فرم ظاهری بینی بوده و مناسب افرادی می باشد که از اندازه و شکل ظاهری بینی خود رضایت ندارند.

جراحی بینی ، علاوه بر بهبود فرم ظاهری بینی سبب رفع مشکلات تنفسی بیماران نیز می شود.
جراحی زیبایی بینی

جراح بینی ، می تواند عمل زیبایی بینی را تحت دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام دهد ، تنها تفاوت این دو روش در ناحیه ایجاد برش می باشد ، حال جراح بینی پس از بیهوشی بیماران ( جراحی زیبایی بینی ، تنها تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. ) با توجه به انتخاب کدام یک از روش های عمل زیبایی بینی ، برش های مورد نیاز را ایجاد کرده و سپس به اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نیاز می پردازد و پس از اتمام آن برش ها را بخیه زده و جهت جلوگیری از اصابت ضربه به بینی و هم چنین حفظ ظاهر جدید بینی بر روی بینی گچ یا قالب قرار می دهد.
عوارض جراحی بینی

همانطور که گفته شد جراحی زیبایی بینی ، روشی ایمن و مطمئن جهت تغییر شکل ظاهر بینی می باشد و پس از انجام آن خطری بیماران را تهدید نمی کند از تنها عوارض آن می توان به تورم و کبودی پس از آن اشاره کرده که مسئله ای عادی و طبیعی بوده و در تمامی بیماران رخ می دهد که پس از گذشت مدت کوتاهی از بین می رود.

لازم به ذکر است تمامی موارد فوق در صورتی صحت پیدا می کند که عمل زیبایی بینی توسط جراح بینی با تجربه و ماهر انجام گیرد ؛ در غیر این صورت احتمال بروز مشکلات بسیاری از قبیل بی حسی شدید ، عفونت ، غیرقرینگی حفره های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره در بیماران وجود دارد ، حتی در بسیاری از مواقع بیمار نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی پیدا می کند.

انجام جراحی زیبایی بینی ، توسط جراح بینی بی تجربه ریسک بسیار بالایی دارد چرا که جراح بینی به علت عدم تجربه توانایی رویارویی با بسیاری از مشکلات در حین عمل بینی را نداشته و نمی تواند در برابر آن ها عکس العمل مناسب نشان دهد و همین امر موجب بروز اشتباهات بسیاری می شود.

جراحی بینی
بینی در نژاد خاورمیانه

مشخصات بینی در افراد ساکن خاورمیانه با درجاتی متغیر ما بین بینی نژاد سفید و سیاه پوست می باشد.

این نوع بینی ( بینی در نژاد خاورمیانه ) متعلق به اهالی ایران ، ترکیه ، شمال آفریقا و کشورهای عربی است. با توجه به شواهد حاصل از اکتشافات باستان شناسی امپراطوری پارس ، قوز استخوانی و افتادگی نوک بینی از صفات بارز این نوع بینی است.

از ویژگی های دیگر این نوع از بینی ها می توان به استخوان های بینی پهن ، پوست نسبتا ضخیم  ، ریشه بینی بالا ، انحراف تیغه میانی بینی در مواردی ، سوراخ های بینی پهن تر و گاها غیر قرینه اشاره کرد.

با در نظر گرفتن آنالیز کل صورت و احترام به ویژگی های نژادی ، اصول جراحی رینوپلاستی در این افراد شامل موارد زیر می باشد :

عدم بالا بردن نوک بینی از ۹۵ درجه به بالا
اجتناب از فرورفتگی بارز در ناحیه خلف نوک بینی
پایین آوردن قوز استخوانی در حد مطلوب
اجتناب از باریک کردن بیش از حد نوک و سوراخ های بینی

جراحی بینی قیمت

هزینه جراحی بینی ، پس از معاینه بیماران توسط جراح بینی مشخص می گردد بنابراین در صورت تمایل به آگاهی از هزینه عمل بینی باید به جراح زیبایی بینی مراجعه شود.