28 مه 2019
می 28, 2019

جراحی بینی کج

می 28, 2019 ۰ Comment

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : یکی از مشکلاتی که باعث می شود افراد برای انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی اقدام کنند ، رفع کج بودن فرم بینی است . ( جراح بینی شیراز )

تیغه بینی باید کاملاً صاف باشد و حتی یک کج بودن جزئی نیز در ظاهر بیمار تاثیر دارد.

کج شدن بینی یا کج بودن بینی دلایل مختلفی دارد . مانند :

برخی از افراد در کودکی دچار آسیب یا حادثه می شود و به دلیل نرم بودن استخوان های بینی در سنین کودکی ، فرم بینی شان به طور کج رشد می کند.

برخی از بزرگسالان نیز در حوادثی چون تصادف یا درگیری دچار کج بودن بینی می شود .

دومورد گفته شده با انجام جراحی زیبایی بینی برطرف می شود اما کج بودن بینی اگر ناشی از جراحی بینی اولیه باشد ، نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارد .

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه به منظور رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی اولیه انجام می شود به همین دلیل بیمارانی که پس از رینوپلاستی ، دچار کج بودن فرم بینی یا حتی دچار کج بودن نوک بینی شده اند ، باید جراحی ترمیمی انجام دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با جراحی بینی ترمیمی به مقاله مربوطه در سایت دکتر مرادیان مراجعه نمایید .
تفاوت کج بودن بینی با انحراف بینی

کج بودن بینی را انحراف بینی نیز می گویند اما از نظر پزشکی این دو کاملاً با یکدیگر متمایز هستند .

انحراف بینی در اصل کج شدن تیغه وسط بینی است و منجربه  اختلال در عملکرد بینی می شود ولی کج بودن فرم بینی مشکلی برای عملکرد بینی به وجود نمی آورد .

عمل انحراف تیغه بینی یا سپتوپلاستی در اصل اصلاح سپتوم  بینی و بهبود عملکرد بینی است در نتیجه جراحی درمانی مرتبط با بینی محسوب می شود و در صورت تایید جراح بینی ، بیمار می تواند هزینه هایی که تقبل کرده است را از بیمه دریافت کند .

عمل بینی کج نیز به منظور بهبود ناهنجاری های ظاهری بینی انجام می شود ، در نتیجه جراحی زیبایی مرتبط با بینی محسوب می شود و هزینه به طور کامل توسط بیمار پرداخت می شود .
تعرفه جراحی بینی کج

برای تعیین هزینه بهتر است به جراح بینی مراجعه کنید تا در ابتدا مشخص شود دلیل کج بودن بینی است .

دستمزدی که جراحان بینی دریافت می کنند ، متغیر است به همین دلیل سعی کنید هزینه حدودی را نیز از جراح بینی مدنظرتان جویا شوید .