06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی بینی ترمیمی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی ترمیمی

چنانچه طی جراحی زیبایی بینی ، بنا به هر دلیلی ایراداتی در بینی پدید آید یا اشکالاتی که قبلا در بینی وجود داشت برطرف نشده باشد ، جراحی بینی ترمیمی انجام می گیرد. ( جراح بینی شیراز )

هدف از جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی مقصود از جراحی بینی ترمیمی عبارتست از :

اصلاح و بازسازی ایراداتی است که طی جراحی یا جراحی های قبلی بینی اصلاح نشده است.
برطرف نمودن مشکلات عملکردی و ظاهری در بینی که طی جراحی یا جراحی های قبلی بوجود آمده است.
با جراحی بینی ترمیمی چه نوع ایراداتی قابل اصلاح خواهند بود ؟
قوز بینی که در جراحی قبلی به خوبی برطرف نشده است.
افتادگی بوجود آمده در نوک بینی که به دلیل بکارگیری تکنیک های نا مناسب بوجود امده است.
برجستگی بیش ازحد در قسمت نوک بینی که در جراحی قبلی ایجاد شده است.
کوتاهی بیش اندازه نوک بینی که طی جراحی قبلی بروز نموده است.
سر بالایی شدن نوک بینی که جراحی قبلی منجر به بروز آن شده است.
کجی بینی که در جراحی قبلی رفع نشده است.
انحراف بینی که طی جراحی قبلی مرتفع نشده است.
فرورفتگی بینی که در اثر برداشتن بیش از حد از بافت بینی بوجود آمده است.
فرآیند جراحی بینی ترمیمی

در صورتیکه پس از جراحی بینی اولیه ایرادات فوق الذکر در بینی بوجود آمده باشد یا عیوب بینی به خوبی رفع نشده باشد ، قاعدتا نتیجه جراحی بینی رضایت بخش نخواهد بود و می بایست جراحی بینی ترمیمی صورت پذیرد.

طبیعتا جراحی بینی ثانویه در قیاس با جراحی اولیه بینی از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است ، چرا که جراح به منظور بازسازی و ترمیم بینی ناچار به اعمال تغییرات بیشتر روی بینی می باشد.

چه زمانی باید نسبت به جراحی بینی ترمیمی اقدام کرد ؟

با توجه به نوع ایراد بینی زمان جراحی بینی ثانویه تعیین می شود.

به طور کلی جهت اقدام به جراحی بینی ترمیمی می بایست حداقل یکسال صبر کرد ، زیرا پیش از یکسال فرآیند ترمیم بینی فعال بوده و پوست هنوز کاملا به ساختار زیرین خود نچسبیده است ، همچنین در این قبل از اتمام یکسال و رفع کامل تورم بینی برخی ایرادات بینی مشخص نخواهد بود.

البته در برخی موارد که ایراد بینی ناچیز باشد ، به طور مثال قوز کمی روی بینی بوجود آمده باشد یا قوز بینی به طور کامل رفع نشده باشد بنا به صلاحدید جراح بینی ممکن است  پیش از یکسال و از طریق سوهان کشی در مطب از طریق بی حسی موضعی ، اقدام به مرتفع نمودن عیوب مذکور گردد.

در جراحی ترمیمی بینی به چه میزان پوست مورد اهمیت می باشد ؟

طبیعتا در جراحی بینی اولیه ، برش هایی روی بینی ایجاد شده که منجر به ایجاد زخم هایی روی بینی شده و به دنبال آن بافت های جدیدی بوجود آمده اند.

در جراحی بینی ثانویه ، جراح بینی می بایست مجددا برش هایی ایجاد نماید که قاعدتا محدودیت هایی برای وی ایجاد خواهد شد بنابراین می بایست برش ها را به گونه ای ایجاد نماید که آسیبی به پوست بینی وارد نگردد.

بدین ترتیب در مواردی که طی جراحی اولیه ، پوست بینی دچار آسیب شدید شده باشد ، جراحی ثانویه ( ترمیمی ) دشوار خواهد شد ، لذا می بایست جراحی بینی ترمیمی توسط یک جراح بینی متخصص ، مجرب و متبحر صورت پذیرد.

آیا عمل ترمیم بینی درد دارد ؟

میزان درد ناشی از جراحی بینی ثانویه ، در دوران نقاهت آن همانند جراحی بینی اولیه بوده که با مصرف مسکن می توان آن را کنترل کرد.

ترمیم بینی بدون جراحی

در بسیاری از مواقع ، میزان ایرادات بینی پس از جراحی بینی اولیه ، بسیار جزئی می باشد ؛ به طوری که می توان به صورت سرپایی ، در داخل مطب آن را برطرف کرد ؛ برای مثال در مواردی شاهد خواهیم بود که قوز بینی به طور کامل برطرف نشده است ؛ در این مواقع ، می توان با سوهان کشی در داخل مطب تحت بی حسی موضعی ، مشکل را بر طرف کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی
استفاده از کمپرس یخ ، قرار دادن آب آناناس و آب کرفس و حذف نمک و ادویه در رژیم غذایی ، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرما ، عدم مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، عدم استعمال دخانیات و غیره تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی ، دارند.
افراد از قرار گیری در مکان های شلوغ پس از عمل بینی ، که احتمال اصابت ضربه به بینی وجود دارد ، منع می شوند.
افراد باید از انجام ورزش هایی همچون شنا تا مدتی پس از عمل بینی ، اجتناب کنند.
بازگشت به سرکار و انجام فعالیت های روزمره ، تقریبا پس از گذشت ۷ الی ۱۰ روز از جراحی زیبایی بینی ، امکان پذیر است.
هزینه جراحی ترمیمی بینی

جهت اطلاع از هزینه ترمیم بینی و کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، باید به جراح بینی مراجعه شود ؛ چرا که هزینه عمل ترمیمی بینی ، بسته به پارامترهای بسیار گوناگونی محاسبه می گردد.