04 آوریل 2020
آوریل 4, 2020

جراحی بینی استخوانی

آوریل 4, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی اصطلاحی است که برای جراحی بینی افرادی که دارای دماغ هایی با پوست نازک و اسکلت محکم می باشند ، به کار برده می شود.

مردان و زنانی که دارای بینی های استخوانی هستند اغلب دچار قوز و برآمدگی در قسمت پل بینی می باشند. آن ها می توانند از طریق جراحی بینی استخوانی مردانه و جراحی بینی استخوانی زنانه به منظور رفع برآمدگی بینی خود ، دست به عمل زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) بزنند. ( جراح بینی مشهد )

علل ایجاد قوز بینی

برآمدگی و قوز بینی به دو دلیل به وجود می آید که در زیر شرح داده ایم:

ژنتیک : برآمدگی پل بینی می تواند ژنتیکی و به دلیل وراثت بوده و فرد به صورت مادرزادی دارای این عارضه باشد. در این حالت وقتی شخص به سن بلوغ می رسد و رشد بینی او تکامل می یابد ، قوز بینی نمایان می گردد.
ضربه : علت دیگری که می تواند سبب به وجود آمدن قوز بر روی بینی افراد گردد ، ضربه خوردن به بینی فرد می باشد که ممکن است در اثر تصادف یا به هنگام ورزش اتفاق بی افتد. در این شرایط مشکلات تنفسی نیز ممکن است بروز نماید.
عمل بینی استخوانی عروسکی یا بینی استخوانی طبیعی
نازک بودن پوست ویژگی است که موجب می گردد تغییرات و اصلاحات انجام شده بر روی بینی کامل مشهود و پیدا باشد از طرفی استحکام استخوان این نوع بینی ها ، این امکان را به جراح بینی می دهد که در به وجود می آورد یک بینی عروسکی یا طبیعی زیبا آزادی عمل داشته باشد. از این رو چنانچه قبل از اقدام به عمل جراحی رینوپلاستی بهترین جراح بینی را برای این کار برگزینید باید نسبت به نتیجه آن خوش بین باشید. بنابراین عمل بینی های استخوانی چه به سبک طبیعی یا فانتزی ( عروسکی ) یا حتی نیمه فانتزی انجام شود دارای نتایج مطلوب و رضایت بخشی خواهد بود.

البته این را نیز نباید فراموش کرد که همین نازک بودن پوست بینی به همان اندازه که می تواند در داشتن نتیجه موفق موثر باشد می تواند با نشان دادن خطای احتمالی به وجود آمده توسط پزشک نیز موجب ناراحتی و ناضایتی بیمار گردد لذا به منظور رسیدن به هدف ، انتخاب بهترین جراح بینی که در کار خود مهارت و تجربه کافی داشته باشد را نباید نادیده بگیرید.

هزینه عمل بینی استخوانی
اگر شما از اشخاصی هستی که دارای بینی استخوانی بوده و قصد عمل جراحی زیبایی آن را دارید باید ابتدا بهترین جراح بینی استخوانی را یافته و به مطب وی مراجعه نمایید. پس از معاینه و مشاوره در زمینه عمل بینی خود می توانید نسبت به هزینه جراحی رینوپلاستی آگاه شوید.