28 مه 2019
می 28, 2019

جراحی انحراف بینی

می 28, 2019 ۰ Comment

جراحی انحراف بینی

اغلب انحراف بینی با کجی بینی اشتباه گرفته می شود ، اگر تیغه وسط بینی کج باشد باید با استفاده از جراحی انحراف بینی آن را رفع کرد. تفاوت عمده کجی بینی با انحراف بینی در این است که انحراف بینی عملی درمانی محسوب می شود ولی کجی بینی عملی زیبایی می باشد. ( جراح بینی اصفهان )


سن مناسب برای رفع انحراف بینی

اگر انحراف بینی مادرزادی باشد بهتر است تا اتمام دوره بلوغ برای اصلاح آن صبر کرد ولی اگر بینی در بزرگسالی بر اثر ضربه دچار انحراف شده و باعث بروز مشکلات تنفسی شده است ، در اسرع وقت جراحی انحراف بینی را انجام دهید.

حالت های انحراف بینی

حالت اول : اگر تیغه وسط بینی کج باشد و باعث مسدود شدن یک سوراخ بینی یا هر دو سوراخ بینی شده باشد باید جراحی انحراف بینی انجام داد.

حالت دوم : گاهی نیز کج بودن تیغه وسط بینی به موازات ساختار کل بینی است و باعث مسدود شدن سوراخ های بینی نمی شود ، در این حالت هم عمل زیبایی بینی و هم جراحی انحراف بینی انجام می شود.

حالت سوم : حالت دیگری نیز وجود دارد که در این حالت هم فرم بینی ، هم تیغه وسط بینی کج است و یک یا هر دو سوراخ بینی مسدود است و نیاز به انجام جراحی زیبایی بینی و جراحی انحراف بینی است.
هزینه جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی است و بیمه به آن تعلق می گیرد ، البته بستگی به حالت کج بودن تیغه دارد و باید بعد از تشخیص دکتر این موضوع تعیین شود و فقط در حالت اول بیمه تعلق می گیرد.

برای تعیین هزینه بهتر است بینی توسط جراح بینی معاینه شود و سپس هزینه دقیق به شما گفته شود.

برای مشاهده نمونه کارهای دکترمهدی قدیری ، بهترین جراح بینی در اصفهان ، به اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.