04 آوریل 2020
آوریل 4, 2020

تنگ کردن واژن با نخ

آوریل 4, 2020 ۰ Comment

تنگ کردن واژن با نخ

در حال حاضر در جامعه ما یکی از عمل های زیبایی که مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار گرفته ، لیفت یا تنگ کردن واژن با نخ می باشد. بدیهی است که عوامل مختلفی همچون زایمان های طبیعی ، افزایش سن و کاهش میزان کلاژن در پوست موجب شلی ، افتادگی و گشاد شدن واژن می شود که این موضوع به روی کیفیت رابطه جنسی و اعتماد به نفس فرد تاثیر گذار بوده و موجب بهم ریختگی زندگی زناشویی و روحیه بیمار شود. اما امروزه به منظور رفع این مشکل تکنیک های متعددی وجود دارد که لیفت با نخ یکی از بی خطر ترین و پرطرفدار ترین آن ها محسوب می شود. ( لابیاپلاستی )

دلایلی که موجب گشاد شدن واژن می شوند عبارتند از :

تجربه زایمان های طبیعی متعدد

در واقع یکی از موثر ترین عواملی که موجب گشاد شدن واژن می شود ، داشتن زایمان های طبیعی متعدد است ؛ چرا که غالبا پس از زایمان دهانه واژن به محل قبلی خود باز نمی گردد و چنانچه زایمان بیش از دو بار باشد ، گشاد و شل شدن عضلات دهانه واژن امری بدیهی است.

افزایش سن

هر چه سن بیشتر شده و بالا تر برود ، قوام لایه های پوستی واژن نیز کاهش می یابد ، به همین دلیل پس از سن ۴۰ سالگی کیفیت روابط جنسی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از این رو معمولا بانوان بالای ۴۰ سال به منظور رفع این مشکل نسبت به تنگ کردن واژن با نخ اقدام می کنند.

روابط جنسی متعدد

از دیگر عوامل تاثیر گذار در گشاد شدن واژن می توان به تجربه روابط جنسی متعدد اشاره نمود. در واقع زمانی که تعدد تماس جنسی افزایش یابد ، لایه های بیرونی پوست واژن نیز دچار افتادگی و شل شدگی می شوند.

گشاد شدن واژن چه مشکلاتی را برای افراد در پی خواهد داشت ؟

کاهش لذت روابط جنسی

ایجاد عفونت های مکرر واژن

چگونگی عمل تنگ کردن واژن با نخ

یکی از جدید ترین روش هایی که در تنگ کردن واژن موثر است ، لیفت واژن با نخ می باشد که می توان این روش را همزمان با سایر جراحی های زیبایی واژن همچون لابیاپلاستی ، تایتنینگ ، وایتنینگ ، پرینورافی ، واژینوپلاستی و غیره انجام داد.

در این روش با استفاده از نخ های مخصوص ، دهانه واژن به سمت بالا تر کشیده می شود و لیفتینگ واژن صورت می گیرد. در نهایت بخیه ها به گونه ای زده می شوند که دهانه واژن به همان صورت نگه داشته شود و ناحیه تناسلی به حالت قبلی خود باز گردد.

این عمل به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و خون ریزی آن بسیار اندک خواهد بود.