11 مارس 2020
مارس 11, 2020

اقدامات قبل از پروتز سینه

مارس 11, 2020 ۰ Comment

اقدامات قبل از پروتز سینه

اقدامات قبل از پروتز سینه : به طور کلی قبل از انجام هر نوع عمل جراحی ، خصوصا اعمال زیبایی افراد می بایست اقدامات قبل از عمل را به درستی رعایت کنند عمل پروتز سینه نیز یکی از اعمال جراحی زیبایی است که از این قاعده مستثنی نیست. ( جراح سینه در مشهد )

همانطور که ذکر شد انجام جراحی پروتز سینه ، نیاز به رعایت یکسری اقدامات و دستورات مراقبتی قبل از عمل دارد تا بدین ترتیب نتایج بهینه ای از انجام آن حاصل گردد.

در مقاله پیش رو به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از پروتز سینه اشاره شده و توضیحاتی پیرامون هر یک آمده است.
اولین اقدام قبل از عمل پروتز سینه

انتخاب یک جراح سینه متبحر و چیره دست ، اولین اقدامی است که قبل از جراحی پروتز سینه می بایست در مورد آن دقت کافی صورت گیرد.

جراح متخصص در زمان مشاوره ، در رابطه با  اقداماتی که باید قبل از عمل پروتز سینه رعایت شود توضیحاتی را برای متقاضی این جراحی تشریح می نمایند.

افزون بر این ، جراح متخصص طی جلسه مشاوره ؛ از میزان انتظار فرد از نتیجه جراحی جویا می شود و با توجه به مواردی اعم از ابعاد قفسه سینه بیمار ، وضعیت بدنی و تناسب اندام وی و همچنین مد نظر داشتن سطح انتظار وی از این جراحی ؛ نوعی از پروتز سینه را که متناسب با شرایط او باشد پیشنهاد می کند.

اقدامات قبل از پروتز سینه

در این جلسه ، جراح در رابطه با محل برش و موقعیت جایگذاری پروتز سینه نیز با بیمار صحبت می نماید.

همچنین توجه داشته باشید که چنانچه سابقه ابتلا به سرطان سینه در نزدیکان درجه یک شما وجود دارد ، حتما بایستی این مسئله را در زمان مشاوره به اطلاع پزشک خود برسانید.

در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای خاص از جمله دیابت ، آسم ، بیماری های کبدی و بیماری های قلبی – عروقی ؛ پزشک خود را آگاه نمایید زیرا برخی از بیماری ها مانع انجام عمل پروتز سینه می شوند.

همچنین در صورتی که سابقه انجام جراحی های قبلی دارید پزشک خود را در این رابطه نیز باید در جریان قرار دهید.
اقدامات لازم قبل از پروتز سینه

پیش از انجام این جراحی ، حتما باید تست حاملگی انجام شود ؛ چرا که در صورت بارداری انجام عمل پروتز سینه ممکن نخواهد بود.
آزمایشات و عکس هایی که در صورت لزوم ، جراح ممکن است برای تان تجویز کرده باشد را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خویش قرار دهید.
از ۸ ساعت قبل از عمل پروتز سینه نباید چیزی بخورید و بنوشید ، چرا که در روز عمل می بایست ناشتا باشید.
شب قبل از عمل حتما استحمام نمایید ، زیرا تا چند روز پس از جراحی پروتز سینه ، دوش گرفتن برای تان ممنوع خواهد بود.
به طور کلی مصرف داروهای ضد التهاب و داروهایی مثل ژلوفن ، بروفن و آسپرین که اثر انعقاد خون دارند را از یک هفته قبل از جراحی قطع کنید.
از ۲ هفته قبل از عمل پروتز سینه می بایست از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید ، چرا که سبب تشدید خونریزی می شود.

چنانچه پرسشی در زمینه جراحی پروتز سینه ذهن تان را درگیر کرده است ، حتما آن را از جراح معالج خود بپرسید ؛ من باب مثال برخی افراد این طور تصور می کنند که در صورت انجام جراحی پروتز سینه دیگر امکان شیردهی برای آن ها وجود نخواهد داشت ؛ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خیر ، جراحی پروتز سینه هیچ خللی به مجاری شیردهی وارد نکرده و در نتیجه پس از انجام این جراحی فرد قابلیت شیردهی به نوزاد خود را خواهد داشت.